E-podatki – rozliczamy deklarację PIT (II 2018)

8 lutego 2018 roku w I LO w Olkuszu odbyły się warsztaty praktyczne pod hasłem e-podatki czyli rozliczamy deklarację PIT-37 z pracownikami Urzędu Skarbowego w Olkuszu.

To już piąty raz zorganizowano warsztaty dla uczniów w celu rozwijania umiejętności ekonomicznych a przede wszystkim praktycznych. Zajęcia w sali informatycznej dla uczniów klasy 1a, 1b i 1g, które będą kontynuowały zajęcia z ekonomii w praktyce w klasie drugiej przeprowadziły profesjonalnie Panie: Izabela Rudzka oraz Monika Janczyk, pracownicy działu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Olkuszu.

Kształtowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości to mocna strona I LO w Olkuszu. Dzięki współpracy z instytucjami lokalnymi takimi jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Sąd Rejonowy w Olkuszu uczniowie mogą nabywać kluczowych kompetencji wymaganych na rynku pracy.