Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych 2018

Już po raz 20. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu w tym roku ponownie jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną naszego powiatu, która została wyróżniona. Znajduje się w czołówce 100 najlepszych liceów w województwie i 500 w kraju, zajmując odpowednio 21 miejsce w Małopolsce i 245 w Polsce. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły jest również przyznany tytuł honorowy „Srebrna Szkoła 2018„.
Najnowszy Ranking wymagał analizy osiagnięć 2186 liceów ogólnokształcacych i 1743 techników. Kryteria tego rankingu, w przypadku liceów, przedstawiają się następująco: sukcesy w olimpiadach – 30%, wyniki egzaminu maturalnego: przedmioty obowiązkowe – 25%, przedmioty dodatkowe – 45%.
Opracowano również Podranking Olimpijski uwzględniający 200 liceów i techników z całej Polski. W tym rankingu zajęliśmy 156 miejsce.

Wielkie gratulacje i podziękowania
dla wszystkich dzięki, którym osiągamy takie miejsca

[ Wyniki egzaminu maturalnego 2017 – OKE Kraków (fragm.) ]