Spotkanie z wykładowcą SGH w Warszawie w ramach programu „klasa akademicka SGH”

W dniu 16 czerwca odbyły się zajęcia z pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Panem dr. Mirosławem Łukasiewiczem na temat „Rynek pracy i jak się w nim odnaleźć?”.

W zajęciach wzięły udział klasy akademickie SGH 2bP i 2 bG wraz z nauczycielami. Tematyka webinarium dotyczyła wymagań rynku pracy wobec młodzieży i absolwentów po studiach, dokumentów aplikacyjnych, budowania własnego portfolio, własnych kwalifikacji i kompetencji oraz wymagań, jakie stawiają firmy ludziom młodym na rynku pracy. Inicjatywy związane z doradztwem zawodowym i organizacją własnej pracy są obecnie ważnym tematem, gdzie duża część uczniów pracuje dorywczo, a coraz więcej tworzy własny start-up już w wieku 18 lat. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia w SGH w Warszawie pod koniec października.