Współpraca I Liceum Ogólnokształcącego z Urzędem Skarbowym w Olkuszu (IX 2021)

W dniu 29 września 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbyło się szkolenie praktyczne na temat „E – urząd , zakładanie profilu zaufanego, rejestracja wizyt w Urzędzie Skarbowym oraz obsługa aplikacji Twój e- PIT – prowadzone przez pracowników Urzędu Skarbowego w Olkuszu. W  zajęciach udział wzięły klasy 1b i 1e . Praktyczną lekcję przedsiębiorczości  przeprowadzili profesjonalnie  pracownicy olkuskiej skarbówki : pani Izabela Rudzka oraz pani Aleksandra Habrzyk. Oprócz wypełniania zeznań podatkowych w aplikacji e- PIT  , uczniowie na własnych telefonach zakładali profil zaufany oraz umawiali się na wizytę w Urzędzie Skarbowym w Olkuszu. Kształtowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości to mocna strona I LO w Olkuszu. Współpraca z Urzędem Skarbowym w Olkuszu od wielu lat uatrakcyjnia lekcje przedsiębiorczości w naszym liceum oraz kształtuje nowoczesne umiejętności w zakresie IT.