World Talks

W dniach 19-30 I 2015 roku w ramach projektu WORLD TALKS, którego organizatorem jest międzynarodowa organizacja studencka AIESEC, gościliśmy w szkole wolontariuszkę z Australii Megan Lee. Studentka prowadziła zajęcia w języku angielskim przybliżając naszym uczniom kulturę, historię i tradycję własnego kraju. Megan gościli w swoich domach uczniowie: z klasy 1d – Karolina Witek, z klasy 2c – Beniamin Wołkiewicz, za co zarówno uczniom, jak i ich rodzicom bardzo dziękujemy.

Projekt World Talks zwracał uwagę na wielokulturowość, dając szansę zdobycia oraz rozwoju umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone były za pomocą różnych metod, między innymi nauka poprzez konwersacje oraz inne zajęcia interaktywne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Było to wyjątkowe spotkanie, dzięki któremu uczniowie przełamali bariery językowe oraz odnaleźli motywację do dalszej nauki języka angielskiego.