Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Magia szachów”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3b – Róża Stolarczyk otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magia szachów” organizowanym przez Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu .

Na Konkurs wpłynęło 516 prac młodych artystów z czternastu województw w Polsce. Jury, oceniając prace z uwzględnieniem kategorii wiekowych, zastosowanej techniki oraz stopnia kreatywności w interpretacji tematu, miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców, biorąc pod uwagę różnorodność i kreatywność prezentowanych prac. W kategorii wiekowej uczniów klas 0-IV szkoły podstawowej przyznano aż dwie pierwsze nagrody. Natomiast w grupie najstarszych uczestników poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego członkowie Jury podjęli decyzję o nieprzyznawaniu I miejsca. Uroczysta Gala odbyła się w dniu 08.12.2023r.

Podczas wręczania nagród organizatorzy podkreślali nie tylko plastyczne talenty uczestników, ale również ich zaangażowanie i szachową pasję. Jak mówią „uczestnicy nie tylko kształtują kolorowy świat poprzez swoje prace, ale także wnoszą doń głębokie emocje i strategie szachowego myślenia”. To właśnie ten dualizm artystycznych i szachowych zainteresowań uczynił Konkurs plastyczny „Magia szachów” wyjątkowym.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy mieli okazję podziwiać prace na wystawie pokonkursowej.

Serdecznie gratulujemy Róży i życzymy dalszych sukcesów .