Spotkanie z absolwentem Jackiem Majcherkiewiczem

W piątek, 19 stycznia 2024 roku gościliśmy naszego wszechstronnie uzdolnionego absolwenta – Pana Jacka Majcherkiewicza, który zdawał Maturę w 1979 roku, a jego wychowawczynią była nauczycielka biologii mgr Jadwiga Burakowska.

Pan Jacek zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, rysunkiem satyrycznym,
a także literaturą. Pisze wiersze, fraszki, limeryki i opowiadania. Jest współzałożycielem Galerii OK.NO w Olkuszu. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych
i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace można spotkać także
w prywatnych kolekcjach i nie tylko w Polsce. Należy do Partii Dobrego Humoru
z siedzibą w Warszawie. Jest Laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych.

Za całokształt swojej twórczości w 2014 roku uhonorowany został Olkuską Nagrodą Artystyczną.

Spotkanie było bardzo sympatyczne. Autor przybliżył młodzieży czasy, kiedy uczęszczał do liceum, nauczycieli uczących w tych latach, opowiedział o drodze artystycznej i swoich pasjach. Przedstawił swoje opowiadania i wiersze zachęcając młodych do pisania
i tworzenia. Nasza szkolna biblioteczka publikacji absolwentów wzbogaciła się o nowe pozycje. Dziękujemy bardzo.

Jak sam Pan Jacek mówi: „Spotkanie z młodzieżą było niezwykle emocjonujące. Odżyły wspomnienia, refleksje, miłe chwile, które zostały gdzieś między tymi murami. Co ciekawe, potwierdziły to rozmowy z niektórymi uczniami, że dla nich liczy się przede wszystkim coś „wielkiego”, nie tylko „byle jakość” życia codziennego. Życzę wszystkim spełnienia swoich młodzieńczych marzeń, żeby umieli odróżnić zwykłość od niezwykłości”.

Dziękujemy za obecność, za piękne chwile wzruszeń i zachęcenie młodych ludzi
do rozwijania swoich zainteresowań.