Szkolna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

15.03.2024 roku odbyła się szkolna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Młodzież uczestniczyła we mszy św. pod przewodnictwem ks. Grzegorza Woszczka, który zorganizował wyjazd. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli poprzez modlitwę, służbę liturgiczną, czytanie i śpiew.

Piękne słowa skierował do młodzieży ks. Grzegorz podczas homilii: „Będziecie w życiu stawać wobec różnego zamieszania, które również będzie dotyczyć i odnosić się do osoby Jezusa. Bądźcie Jego świadkami i stawajcie po Jego stronie w dorosłym życiu”.

Akt zawierzenia maturzystów odczytali Magdalena Urbańska i Paweł Wdowik.

Po nabożeństwie ks. Grzegorz oraz uczennice Magda Urbańska i Helena Myszewska udzielili wywiadu do Radia Jasna Góra.

W pielgrzymce do Częstochowy wzięło udział ponad stu maturzystów z naszego liceum.