II etap XLI Olimpiady Języka Francuskiego (I 2018)

Wydział Neofilologiczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dniu 12 stycznia 2018 gościł uczestników drugiego etapu XLI Olimpiady Języka Francuskiego.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:
Lena Pasich (2a), Dawid Woszczek (2d) oraz Barbara Chwast (3c).

Ten etap olimpiady składa się z części pisemnej i ustnej: w części pisemnej uczestnicy wykonali pracę testową złożoną z trzech elementów: testu gramatyczno-leksykalnego, napisania dłuższej wypowiedzi pisemnej: list formalny lub rozprawka lub artykuł publicystyczny oraz rozumienia ze słuchu. Część ustna poległa natomiast na szczegółowej prezentacji tematów wybranych z listy z 3 różnych grup tematycznych, a następnie na dyskusji z egzaminatorami na temat przedstawiony w prezentacji.

Do 9 lutego 2018r. Komitet Główny opublikuje na stronie internetowej OJF listę uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 15-17 marca 2018 w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Czekając na wyniki naszych uczestników, trzymamy mocno kciuki i gratulujemy im dotychczasowego osiągnięcia.
Bonne chance et bon courage!