Profesorowie

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż


A

Adler Maria (j. niemiecki; 1917-1919)
Aleksandrowicz Stefan (j. francuski; 1916-1918)
Alscher Jan (j. niemiecki; 1932-1933)
Augustynowa Jadwiga (historia; 1936-1937)

^^^


B

Baldy-Krzysztofek Agnieszka (WOS; 1993-1995)
Bandrowska Maria (matematyka; 1945-1950)
Banyś-Berlińska Anna (j. angielski; 2009-2010)
Banyś Damian (wych. fizyczne; 2014-…)
Baran Anna (j. polski; 1993-…)
Bartosz Czesław (j. polski; 1938-1939)
Bartoszówna (j. polski; 1938-1939)
Bąchór Zbigniew (wych. fizyczne; 1992-1998)
Beaupre Mieczysław (chemia, fizyka; 1920-1935)
Bejgier Anna (j. rosyjski; 1974-1975, 1985-1993)
Bielska Zofia (j. polski; ?)
Biernacki Kazimierz ks. (religia; 1957)
Bigaj Aleksandra (geografia; 2017-…)
Bloch Alicja (j. rosyjski; 1971-1978)
Boczkowska Teresa (historia; 1974-1986)
Boczkowski Wojciech (historia, kier. internatu; 1972-1974)
Bolon Janusz (historia; 1975-1976)
Borzemska Tatiana (j. francuski; 1945)
Borzęcka Barbara (fizyka; 2008-2011)
Broder Józef (fizyka, chemia; 1930-1939)
Bryzik Małgorzata (religia; 2004-2011)
Brzeska Ewa (j. angielski; 1990-2015)
Bujak Krzysztof ks. (religia; 2012-…)
Bukowska Alina (historia; 1929-1930)
Burakowska Jadwiga (biologia; 1958-1987)
Burakowska Justyna (chemia; 1965-2001)
Burdziakowska-Maj Regina (j. polski; 1991-1993)
Butkiewicz Ryszard (j. angielski; 1982-…)

^^^


C

Caba-Klimek Anna (fizyka; 1977-1979)
Cembrzyńska Janina (historia; 1945-1971)
Chojowska Katarzyna (j. angielski; 1988-…)
Ciepły Anna (PO; 2007-2012)
Cieślik Jarosław (PO; 2003-2004)
Ciuraszkiewicz Anna (wych. fizyczne; 1984-1986)
Cockiewicz Danuta (historia; 1965-2001)
Conradi Franciszek (j. łaciński; 1920-1921)
Cukrzyńska Janina (j. polski; 1920-1925)
Cygan Jan ks. (religia; 1939)
Czeladzka-Synowiec Katarzyna (chemia; 2006-2007)
Czerwik Zofia (chemia, fizyka; 1957)
Czura Julian (wych. fizyczne, p.w.; 1938-1939, 1945-1951)

^^^


Ć

Ćwikła Małgorzata (j. rosyjski; 1977-1978)

^^^


D

Deręgowska Anna (chemia; 1945-?)
Dłużniewski Edward (j. nemiecki; 1917-1918)
Dobrzańska-Stalony Aleutyna (wych. fizyczne; 1939-1939)
Doller Sonia (śpiew; 1920-1922)
Drzewiecka Beata (matematyka; 1991-…)
Durbas (Kasprzyk) Aneta (geografia; 2003-…)
Duszyńska Katarzyna (wych. fizyczne; 1993-1994)
Dylewska Renata (matematyka; 1990-…)
Dziuba Waldemar (dyrektor; 1980-1987)
Dziura Marta (j. rosyjski; 1991-1992, 2013-…)

^^^


F

Feczko Maria (wych. fizyczne; 1930-1932, 1945-1952)
Feliksik Alicja (wych. fizyczne; 1984-…)
Feliksik (Kociołek) Edyta (wych. fizyczne; 2003-…)
Fijałek Józef (j. polski; 1938-1939)
Fijałkowski Bogdan (j. polski; 1924-1930)
Forelle Edmund (biologia; 1917-1919)
Foryś Franciszek (historia, j. niemiecki; 1924-1925)
Frejlich Edyta (historia, 2011-2012)

^^^


G

Gajos-Niewiara Jowita (wych. fizyczne; 2012-2013)
Gałązka
(j. francuski; 1920-1921)
Gamrat Florian (historia; 1970-1971, 1989-1991)
Gamrat Janina (j. rosyjski; 1963-1990)
Gardyła Anna (matematyka; 2013-…)
Gleń Wojciech (fizyka; 1986-1989)
Gliwińska Krystyna (fizyka; 1971-2001)
Gliwiński Jan (chemia; 1970-2001)
Głowania-Kuciel Barbara (wych. fizyczne; 1965-1986)
Gogól Michał ks. (religia; 2013-2014)
Goiser Rudolf (j. niemiecki; 1963-1972)
Goździkowski Władysław (historia; ?)
Górnicka Gabriela (przyroda, geografia; 1945-1945)
Grabczakówna Ludwika (matematyka; 1917-1918)
Grużewska Maria (j. polski; 1916-1919)
Grzanka Agnieszka (j. niemiecki; 2001, 2004-2005, 2008-2010)
Grzanka Anna (matematyka; 2007-2011, 2012)
Grzywacz Bronisław (rysunki; 1950-?)
Gumółka Małgorzata (język polski; 2000-2001)

^^^


H

Hawryłyszyn Al. (j. łaciński; ?)
Herzyk Robert (historia, 2011-2012)
Hołubowicz (wych. fizyczne; 1924-1927)
Homa Jolanta (historia; 1991-1992)
Hrycyszyn (j. łaciński; ?)
Huczek Ryszard ks. (religia; 1997-1999)
Hussar Anna (geografia; 1991-1992)
Hussar Piotr (fizyka, WT; 1986-1993)

^^^


J

Jabłonowska E. (?; 1920-1921)
Jagodziński Wiesław (matematyka; 1939-1940)
Jakubielski Ludwik (matematyka; 1921-1939)
Januchta Henryk ks. (religia; 1990-1991)
Januszek Jadwiga (matematyka; 1966-1978)
Januszek Józef (matematyka; 1957-1990)
Jańczyk (?; ?)
Jasińska Krystyna (j. łaciński, ?; 1991-2001)
Jaworska Anna (j. francuski; ?)
Jaworska Jadwiga (historia; 1976-1982)
Jeleń Edward (matematyka; 1921-1924)
Jędrysik Aleksander (matematyka; 1970-1998)
Jurga Krystyna (j. angielski; 2014-…)
Jurga-Rychlińska Anna (j. polski; 1991-…)

^^^


K

Kajda Anna (plastyka, WOK; 1993-2015)
Kałużna Janina (j. francuski; 1933-1935)
Kamińska Małgorzata (j. niemiecki; 2004-2005)
Kamiński Henryk (fizyka; 1973-1991)
Kaplita Jan (wych. fizyczne, PO; 1971-1986)
Karkos Janina (j. łaciński; 1935-1939, 1945-1952)
Karkos Janina (wych. internatu; ?-1967)
Kaszewski Grzegorz (przedsiębiorczość, WOS, wych. fizyczne; 2001-…)
Kazuch Bożena (bibliotekarz; 2017-…)
Kędzierski (j. niemiecki; ?-1930)
Kijowska Władysława (biologia; 1930-1931)
Kika Lutosława (WT; 1970-1984)
Kiszko Barbara (chemia; 1982-1984)
Kleban Maria (wych. fizyczne; 1959-1967)
Klepaczewski ks. (religia; 1916-1917)
Knap Maria (instr. HSPS; 1974-1977)
Kocjan-Hickiewicz Agnieszka (j. polski, wiedza o kulturze; 2012-…)
Kołacz Piotr (muzyka, śpiew, j. rosyjski; 1919-?)
Kondaki Jadwiga (j. francuski; 1923-1931, 1945-1955)
Konopacki Witold (geografia, astronomia, logika; 1945-1973)
Korczykowska-Krysztofjak Wioletta (j.angielski; 1992-1993)
Kordasiewicz Włodzimierz (biologia; 1938-1939)
Kosiarska Teresa (matematyka; 1971-…)
Kot Jan (historia; 1931-1936)
Kotowa Wiesława (j. polski; 1931-1936)
Kowal-Bugaj Agnieszka (j. polski; 2000-2002)
Kozakiewicz-Piekarska Maria (j. polski; 1962-1990)
Kraczkiewicz Klementyna Zenobia (j. polski, historia; 1924-1929)
Kramarczyk Regina (j. francuski, p.w.; 1946-1954)
Krawczyńska Jadwiga (?; ?)
Krokosz Maria (biologia; 1945-1956)
Krokosz Zofia (j. polski, bibliotekarz; 1950-1951, 1957-1979)
Krzemiński Zygmunt (p.w.; 1954-1955)
Krzepisz Stanisław (j. polski; 1938-1940)
Krzykawski Marek (wychowanie fizyczne; 2013-2014)
Krzysik Stanisław (j. polski, j. łaciński; 1919-1924)
Krzysikowa (j. polski; 1919-1924)
Krzysztoforski Wiesław (j. polski; 1956-1966)
Krzyżkowska Dorota (j. angielski; 2003-…)
Książek Zbigniew ks. (religia; 1990-1992)
Kubańska Angelika (historia; 2005-…)
Kubok Jerzy (historia; 1988-1989)
Kula Izydor (technologia informacyjna, informatyka; 2007-2008)
Kula Karol (kier. zajęć pozalekc.; 1983-1984)
Kulawik Ewa (historia; 1984-1986)
Kulig Ewa (fizyka; 2010-2011)
Kulig Janina (?; ?)
Kulig Rafał (j. łaciński, wych. fizyczne; 1952-?)
Kupka Antoni (matematyka; 1918-1920)
Kuryłło Zenon Emil (j. niemiecki; 1919-1921)
Kuś Waldemar ks. (religia; 2014-…)
Kużdżał Marcin (PO; 2004-2007)
Kyzioł Anna (j. niemiecki; 2009-2011)

^^^


L

Laga Monika (religia; 2009-2013, 2014-…)
Landsberg Anna (j. polski; 1951-1956)
Langkammer Bronisław ks. (religia; 1917-1933)
Lasota Janina (chemia; 1987-…)
Lasota Marek (j. polski; 1990-1994)
Latkowska Antonina (przyroda; 1921-1921)
Leńczyk-Masłowska Halina (fizyka; 1972-1973)
Lepianka Jan (kier.zajęć pozalekc.; 1982-1983)
Leśniewska-Sowa Ewa (fizyka, informatyka; 1999-…)
Librant-Słomian Jadwiga (j. łaciński, j. rosyjski; 1965-1973)
Libura Anna (wych. muzyczne; 1972-2000)
Libura Inocenty (j. polski; 1924-1925)
Lis Ewa (j. polski; 1972-1976)
Lis Tomasz (fizyka; 2005-2006)
Lisak Krystyna (biologia; 1956-1985)
Lisowski Franciszek (j. polski; 1966?-1980)
Litwa Stanisław ks. (religia; 1992-1998)
Ludwiński Jan (matematyka; 1916-1931)

^^^


Ł

Łasak Irena (bibliotekarz; 1969-1981)
Łasak Włodzimierz (muzyka; 1970-1971)
Łaskawiec Maria (biologia; 1985-2006)
Łazarczyk Dorota (matematyka; 2012, 2013-2014)
Łazarewicz (biologia; 1921-1922)
Łuczak Ewa (j. francuski, j. włoski, j. łaciński, przedsiębiorczość; 1978-2011, 2013-2016)
Łukian Małgorzata (wychowanie fizyczne; 2013-2014)
Łyszczarz Antonina (j. francuski; 1955-?)

^^^


M

Macek Marta (j. polski; 1990-…)
Mach Franciszek ks. (religia; 1924-1925)
Maciejczyk Maria (chemia; 1969-1970)
Madej Bogusława (WT; 1987-1989)
Maj Aleksandra (matematyka; 1976-1977)
Majda Irena (j. francuski; 2011-…)
Majda Ireneusz (chemia; 1963-1968)
Majewiczowa Aleksandra (fizyka; 1938-1939)
Majewski Bogdan (p. w.; ?-1954)
Makarowska Janina (WT; 1969-1991)
Makowska-Lech Jolanta (j. polski; 1987-1988)
Malejko Antoni (j. niemiecki; ?)
Malininowa Olga (j. francuski; 1923-1939)
Markiewicz Wanda (j. francuski; 1935-1936)
Marszałek Danuta (j. rosyjski; 1985-1995)
Martyńcówna Olga (historia, j. łaciński; 1932-1933)
Marynowski Stanisław (j. angielski; 1976-1982)
Masłowska Maria (j. niemiecki; 1975-1976, 1988-1994)
Matusik Bożena (biologia; 1989-…)
Mazur Marek (informatyka; 2012-2013)
Mechut-Wodecka Krystyna (matematyka; 1972-1976)
Metelski (biologia; ?)
Michalski Zygmunt (historia, geografia; 1938-1947)
Michniewicz (wych. fizyczne; 1923-1924)
Midura Stanisława (bibliotekarz; 1966-1969)
Migdał (wych. fizyczne; 1919-1921)
Mikita Włodzimierz (matematyka; 1932-1939)
Milanówna (j. polski; 1929-1930)
Misiak Zdzisław (matematyka; 1953-1955)
Miszczyk Anna (historia; 1993-…)
Miśków-Brandegger Anna (j. niemiecki; 1970-2001)
Miśta Krzysztof ks. (religia; 1997-2001)
Mitka Magdalena (historia; 2009-2010)
Mitka Michał (j. łaciński, j. polski; 1916-1939, 1945-1951)
Mitrus Wiktor (historia; 1970-?)
Mitusiówna Irena (j. łaciński; 1934-1935)
Morżkowska A. (?; ?-1921)
Mostek Elżbieta (bibliotekarz; 1982-1983)
Możdżeń Krzysztof (geografia; ?-1972)
Mularczyk Zbigniew ks. (religia; 2006-2010, 2012-2013)
Murawski Dariusz (technologia informacyjna, informatyka; 2005-2007)
Myszewski Mariusz (historia; 2005-2006)

^^^


N

Nadobny Leszek (plastyka; ?)
Niedzielska Janina (j. polski; 1917-1918)
Nielaba Józefa (WT, plastyka; 1965-1978)
Nowak Irena (j. polski; ?)
Nowak Jadwiga (wych. fizyczne; 1975-2009)
Nowak Jan (geografia, PO; 1974-2006)
Nowosad Roman (j. polski; 1985-2001)
Nowosad Rozalia (bibliotekarz; 1995-1996)
Nyczaj Wiesława (religia; 2002-2004)

^^^


O

Ochońska Teresa (kier. internatu; 1977-1982)
Olchawa Jacek ks. (religia, 2010-2012)

^^^


P

Pabian Anna (j. łaciński, j. polski; 1953-1955)
Pacanowska Stanisława (j. francuski; 1917-1920)
Pałysiewicz Franciszek ks. (religia; 1920-1924)
Pasich Marta (j. francuski, przedsiębiorczość; 2013-…)
Pazdowski (rysunki; 1939-1940)
Pęcherski (j. polski; 1932-1933)
Piasny Agnieszka (j. niemiecki; 1994-…)
Piasny Maria (fizyka; 1991-…)
Piątkowski Stanisław (przyroda; 1916-1917)
Piekarczyk Józef (p. w.; 1952-1953)
Piekarska Halina (fizyka; 1963-1968)
Piekarska-Kozakiewicz Maria (j. polski; 1962-1990)
Piekarski Jacek (wych. fizyczne; 1964-1974, 1994-1996)
Piekarz Jarosław ks. (religia; 2006-2008)
Pietraszewski Marek (fizyka; 1993-1997)
Pietrzak Andrzej (p. w.; 1953-1954)
Pilchowicz Paulina (j. rosyjski; 1961-1987)
Pilśniak Piotr ks. (religia; 2001-2006)
Piskorz Jan ks. (religia; 1930-1934)
Płonka Anna (technologia informacyjna; 2008-2009)
Płonowska Maria (rysunki; 1929-1939)
Podkopał Jan ks. (religia; 1929-1930)
Popiołek Bożena (historia; 1991)
Popiołek Helena (bibliotekarz; 1980-1994)
Popiołek Janusz (historia; ?-2002)
Przybylska-Polak Katarzyna (j. angielski; 2015-2016)
Przygodzki Stanisław ks. (religia; 1933-1935)

^^^


R

Reguła Anna (biologia, chemia; 1990-…)
Reńda Waldemar (fizyka; 1976-1999)
Rochowski Piotr (historia, WOS; 2002-2005)
Roszkowska (j. francuski; ?)
Rudolf (wych. fizyczne, p. w.; 1935-1939)
Rybak Stanisław (matematyka, fizyka; 1951-1952)
Rybińska Krystyna (chemia; 1985-1989)
Rychliński Andrzej (informatyka; 2014-2015)
Rylski Janusz (wych. fizyczne; 1916-1917)
Rysiowa Eugenia (j. polski; 1938-1939)
Ryś Bronisław (j. polski; 1931-1939)
Rzadkowska Barbara (j. polski; 1945-1946)
Rzadkowska Ewa (j. francuski; 1945-1946)
Rzepecki Jan (historia; 1916-1929)

^^^


S

Siemiński Mieczysław (rysunki; 1920-1921)
Sikora Henryka (kier. internatu, j. polski; 1979-1987)
Sioła Marta (j.angielski; 1997-1998)
Sobieraj Stanisław ks. (religia; 1938-1939)
Sosińska Alicja (biologia; 1968-2001)
Sosińska (Baldy) Marta (j. angielski; 1999-…)
Sowa Zofia (PO; 1976-1981)
Sowula Grzegorz (wych. fizyczne; 1986-…)
Sowula Stanisław (PO; 1958-1986)
Sozańska Olga (przyroda, geografia; 1929-1939)
Sroka Stanisław (matematyka; 1956-?)
Sroka Zofia (chemia, fizyka; 1954-1971)
Stach Anna (chemia; 2012-2013)
Stamirowska Irena (historia, j. łaciński; 1929-1932)
Staniszewska Barbara (j. polski; 1997-1998)
Stawinoga Marcin (informatyka; 2016-…)
Stawowski Zdzisław (religioznawstwo; 1989-1990)
Stażyk Dorota (j. rosyjski; 1976-1977)
Strzelecka (?; ?)
Studentowicz Janina (wych. fizyczne; 1955-?)
Sudoł Władysław (historia; 1991)
Sypień Iwona (j. niemiecki; 2008-2009)
Sypień Jacek (historia, WOS; 1991-2006)
Szabelski Franciszek (matematyka; 1931-1932)
Szeląg Marek ks. (religia; ?)
Szlachta Józef (PO; 1991-2001)
Szlęzak Lucyna (biologia; 1972-1973)
Szlęzak Magdalena (biologia; ?)
Szymczyk Mieczysława (matematyka; 1985-2001)
Szymczyk-Bąchór Beata (pedagog; 1995-…)

^^^


Ś

Świda Monika (j. angielski; 2014-…)
Święs Stanisława
(geografia; 1972-1974)

^^^


T

Tarasin Katarzyna (historia, j. rosyjski; 1945-?)
Tarczyńska Barbara (chemia, 2003-2004, 2011-…)
Tarnowska-Kulawik Ewa (chemia, 2014-…)
Tkaczewska Ewa (j. francuski, j. łaciński, przedsiębiorczość; 1982-2012)
Tomaszewska Maria (j. polski; 1945-1949)
Tomaszkiewicz Leopold (j. polski; 1917-1918)
Tomsia Lucyna (geografia; 2017-…)
Tomsia Tomasz (technologia informacyjna; 2009-2011)
Trepka Artur (technologia informacyjna, informatyka; 1997-…)
Trepka Mieczysław (WT; 1965-?)
Trynkowa Maria (historia; 1938-1939)
Tumiłowicz Katarzyna (j. polski; 1993-1994)
Turbas Władysław (rysunki; 1946-1950)
Tyboń Włodzimierz (fizyka; 1955-1986)

^^^


U

Udzielanka Helena (roboty ręczne; 1934-1935)

^^^


W

Wadowski Krzysztof (fizyka; 2005-2006)
Wajdzik Bogusława (bibliotekarz; przedsiębiorczość; 1994-…)
Wajdzik Tadeusz (j. niemiecki; 1986-1987, 1988-…)
Walnik Anzelm (PO, edukacja dla bezpieczeństwa; …, 2011, 2013-…)
Walulik Anna siostra zak. (religia; 1999-2001)
Walusiak Iwona (bibliotekarz; 1995-1996)
Walusiak Jadwiga (geografia; 1972-2004)
Warchała Stanisław ks. (religia; 1945-1955)
Wasilewska Zdzisława (j. polski; 1978-2012)
Wasilewski Ryszard (wych. fizyczne; 2004-2012)
Wesełucha Teresa (fizyka; 1953-1955)
Wilk Anna (matematyka; 1979-1986)
Wilk Maria (j. polski; 1970-2007)
Wiśniowska Renata (chemia; 2009-2011)
Witek Andrzej (historia; 1988-1993)
Włodarz Aleksander (j. angielski; 1983-1984)
Wojas Janina (bibliotekarz; 1983-2017)
Wojas Stanisław ks. (religia; ?)
Wojciechowska Janina (historia; 1933-1935)
Wójcik Czesława (kier. zajęć pozalekc.; 1984-1991)
Wójcik Halina (matematyka; 1982-2007, 2013-2016)
Wróbel Mariusz ks. (religia; 1990-1992)
Wyżewska Zofia (roboty; 1920-1922)
Wyżychowska Sylwia (j. polski, informatyka; ?, 2015-2016)

^^^


Z

Zabierowska Jadwiga (roboty ręczne; 1935-1939)
Zabierowski Stanisław (j. niemiecki; 1937-1939)
Zajega Mirella (j. polski; 2007-2009)
Zander (j. niemiecki; 1923-1926)
Zbieg Franciszek (matematyka; 1945-1947)
Zbiegowa Elżbieta (j. polski; 1946-?)
Zembura Antoni (kier. Internatu; 1947-1977)
Ziobro Halina (j. polski, instr. ZHP; 1978-1980)
Zub Gabriela (j. polski; 1963-1982)
Zub Małgorzata (biologia, chemia; 1972-1978)
Zub Stanisława (j. niemiecki, matematyka; 1945-1969)
Zyś Felicja (j. francuski; 1961-1991)

^^^


Ż

Żuchowska Teresa (j. rosyjski; 1970-2001)
Żurek Anna (chemia; 2007-2009)
Żurek Marta (wych. fizyczne; 1952-1954)

^^^