XI Międzyszkolny Festiwal Informatyczny (2018)

XI Międzyszkolny Festiwal Informatyczny PROJEKT NA SZÓSTKĘ odbył się 5 czerwca 2018 roku na terenie Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych w Krakowie.
W finale festiwalu zaprezentowanych zostało 13 projektów łączących w sobie elementy informatyki, elektroniki, elektro-mechaniki.
W trakcie oczekiwania na wyniki przedstawione zostały 3 wykłady:

  • „Polski hydraulik czy polski programista?” – Grzegorz Duda
  • „GameDev: Trzy drogi aby wejść do świata tworzenia gier” – Michał Tatka
  • „Dostosowanie programu udźwiękawiającego do wyświetlania kodów znaczników LaTeX w polskiej notacji brajlowskiej” – Łukasz Golonka, Jakub Lukowicz, Krystian Sosin (uczniowie szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie)

Niezwykle miło nam poinformować, że II miejsce uzyskał projekt pt. „Dron na służbie„, którego autorem jest Przemysław Czaja z klasy 1e.

Celem projektu jest przedstawianie możliwości, jakie niesie ze sobą użycie niewielkich, bezzałogowych pojazdów latających w służbach ratowniczych i mundurowych. Tak przygotowanego drona można wykorzystać w przeszukiwaniu trudno dostępnych miejsc i terenów. Bezzałogowiec oprócz możliwości rejestracji obrazu, ma możliwość przechwytywania i przesyłu sygnałów dźwiękowych.
Dron jest odporny na trudne warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr, śnieg), a loty mogą odbywać się w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
Film pokazujący budowę i możliwości drona: https://youtu.be/pEnkMuONUXo

Wystąpienie Przemka – krótki wykład oraz pokaz lotu dronem własnej konstrukcji – zyskało sobie uznanie zarówno jury jak i pozostałych uczestników festiwalu i zostało przyjęte niezwykle żywiołowo.

Opiekun projektu: Marcin Stawinoga.

Accessibility Toolbar