Dyktando języka rosyjskiego (XI 2018)

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2e – Daniil Gryshechkin został Laureatem I miejsca Dyktanda Języka Rosyjskiego.

W dniu 22 listopada 2018 roku w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego odbyło się Dyktando Języka Rosyjskiego, przeprowadzone przez głównego organizatora Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie (Rosja) przy współpracy Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ i Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód (oddział Katowice).
To była niezwykła okazja dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Dyktando odbyło się na dwóch poziomach:

1. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci filologii I-II roku.
  2. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (rosyjskojęzyczni) oraz studenci III-V roku filologii

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Opiekunem ucznia była – mgr Bogusława Wajdzik

Gratulujemy sukcesu!