Spotkanie w Krzyżowej (17-21 IX 2019)

W dniach 17.-21.09.2019 odbyła się trzecia już wymiana naszej szkoły z Kurt-Huber-Gymnasium w Graefelfing koło Monachium w Bawarii. Spotkanie miało miejsce jak zawsze w Krzyżowej koło Świdnicy na Dolnym Śląsku. W dawnym majątku hrabiów von Moltke , gdzie podczas II wojny światowej spotykał się opozycyjny Krąg z Krzyżowej, a w 1989 roku miała miejsce Msza Pojednania, podczas której Tadeusz Mazowiecki i Helmut Kohl przekazali sobie znak pokoju, młodzież obu szkół brała udział w licznych warsztatach historycznych, zajęciach integracyjnych i sportowych. Odbyła się również wycieczka do Świdnicy i Wrocławia.

W wymianie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły oraz dwie nauczycielki: Agnieszka Piasny i Monika Nowak.
Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego napisała o nas: www.krzyzowa.org.pl

Accessibility Toolbar