Konkurs Taneczny „Nasz Polonez”

W czwartek 24 października, już po raz siódmy, w Zespole Szkół Nr 3 w Olkuszu, uczniowie ze szkół Powiatu Olkuskiego spotkali się, aby rywalizować, ale też WSPÓLNIE ZATAŃCZYĆ POLONEZA. Współorganizatorem konkursu pod honorowym patronatem starosty olkuskiego Bogumiła Sobczyka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika było Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.
Jury w składzie:

Piotr Korpusik – choreograf, solista-tancerz baletu, na co dzień pracujący w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie
Halina Świtlicka – kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu reprezentująca Stowarzyszenie Teatralno Literackie
dr hab. Prof. Przemysław Kania – prezes STL, aktor Teatru Zagłębia
wyłonili zwycięskich tancerzy:

I miejsce – Zespół Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu przygotowany przez Agatę Wdowik
II miejsce – Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu przygotowany przez Beatę Dumarę-Urban i Monikę Twarowską
III miejsce – I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu przygotowany przez Jakuba Stalę.

Pamiątkowe statuetki otrzymali: Zuzanna Sowula z ZS Nr 3, Kamil Kluczewski z ZS Nr 4, oraz Maja Banasik i Kacper Haras z I LO w Olkuszu.

Gratulujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu oraz uczniom za pielęgnowanie polskiej kultury narodowej.

źr. Starostwo Powiatowe Olkusz

Dziękujemy również Pani Małgorzacie Żurek, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury, za wypożyczenie strojów, w których nasi uczniowie wystąpili podczas wspomnianego konkursu.

Accessibility Toolbar