Sukces chemiczny!

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu nie zawiedli!

W dniu 9 marca 2021 roku został przeprowadzony XI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK. Ze względu na pandemię konkurs odbył się online.
W konkursie wzięło udział 60 sympatyków chemii z naszej szkoły i jak każdego roku odnieśli wielki sukces. Wśród trofeów należy wymienić najwyższe wyróżnienia:

Złoty Dyplom laureata 1 miejsca w kraju otrzymała Małgorzata Klich z klasy 1d
oraz Złoty Dyplom laureata 3 miejsca w kraju – Kinga Kluczewska z klasy 3d.
Ponadto Złote Dyplomy za bardzo dobre wyniki otrzymali: Patrycja Cader – klasa 1c i Przemysław Kozub – klasa 3d.
Kolejne 18 osób uzyskało Srebrne Dyplomy wyróżnienia!

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi m.in.: Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie.