Ogólnopolski konkurs fizyczny EUREKA

Z ogromną radością przekazujemy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego EUREKA. Konkurs odbył się 3 marca 2021r. na platformie edukacyjnej. Wzięło w nim udział 45 uczniów : 14 z klasy 1a, 9 z klasy 2aP, 16 z klasy 2aG, 6 z klasy 3a.

Michał Kurek, uczeń klasy 3a, został laureatem 1 miejsca na szczeblu krajowym. Dwóch uczniów: Piotr Chwast (3a) i Karol Domagała (1a) uzyskało wynik bardzo dobry.
Dyplomy wyróżnienia otrzymało 17 uczniów: z klasy 1a – 6 (Maria Janik, Barbara Goraj, Nike Kowalska, Julia Dziuba, Natalia Ciepał, Filip Wójcicki); z klasy 2aP – 5 (Szymon Barczyk, Wojciech Tracz, Julia Marzec, Jan Dyląg, Julia Piasny); z klasy 2aG – 2 (Igor Kołodziej, Wieńczysław Włodyga); z klasy 3a – 4 (Paulina Kaliwoda, Kacper Haras, Mateusz Prasełek, Szymon Urbański). Gratulujemy wszystkim takich osiągnięć!

W kategorii „ Żak” nasze I Licem zajęło I miejsce w Polsce!

Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi m.in. z Uniwersytetem Warszawskim. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki, propagowanie nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.