Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „GEEK”

18 kwietnia 2023 r. , w Instytucie Informatyki AGH w Krakowie, odbyło się uroczyste podsumowanie oraz ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu „GEEK Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe”.

Uczniowie reprezentujący nasze Liceum: Antonina Wolska (1e), Piotr Chaberka (1e), Jagoda Kurkowska (3d), Mateusz Sokołowski (3e) zdobyli wyróżnienie w kategorii implementacja gry – IV miejsce. Jako zespół „Storybound Studio” stworzyli grę „Silvermore’s Educational Journey” wspomagającą naukę języka angielskiego w użyciu codziennym oraz słownictwa związanego ze szkołą m.in. poprzez poprawianie ocen z przedmiotów szkolnych.

Gratulujemy pomysłu i sukcesu👏👍💪😃🫶

Ogólnopolski Konkursu GEEK – Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe zorganizowana została przez PTI (Polskie Towarzystwo Informatyczne). Konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej, a sponsorem nagród jest między innymi firma Samsung.

Celem Konkursu jest uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez włączenie uczniów do tworzenia pomocy naukowych w postaci Gier Edukacyjnych na potrzeby innych przedmiotów. Udział w Konkursie GEEK uruchamia wyobraźnię i uczy pracy zespołowej z wykorzystaniem informatyki.