„Pogotowie Maturalne Akademii WSB”

22 stycznia 2024r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach przygotowujących do egzaminu maturalnego z matematyki oraz języka angielskiego, zorganizowanych przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszy z wykładów pt. „Ciągi liczbowe, ciąg arytmetyczny i geometryczny” poprowadził Pan Jakub Gembicki. Zostały na nim przedstawione i omówione typowe, najczęściej pojawiające się w arkuszach maturalnych zadania dotyczące ciągów oraz możliwe strategie ich rozwiązywania.

Drugą część spotkania stanowił wykład dr. Łukasza Mencnera pt. „Matura 2024 – nie daj się! Part1: Use of English”. Prowadzący udzielał rad jak skutecznie przygotować się do poszczególnych części egzaminu maturalnego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Poinstruował również uczniów, jak efektywnie pracować z arkuszem maturalnym, a następnie młodzież miała szansę samodzielnie rozwiązywać typowe zadania maturalne.

Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i byli aktywni podczas prowadzonych ćwiczeń.

Dziękujemy serdecznie wykładowcom za przygotowanie zajęć oraz poświęcony czas.