Spotkanie z absolwentem mgr. Piotrem Polakiem

W czwartek 29.02.2024 roku gościliśmy naszego znanego absolwenta – Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy – mgr. Piotra Polaka. Pan Piotr zdawał maturę w 2007 roku, wychowawcą był mgr Grzegorz Kaszewski i mgr Marcin Kużdżał.

W trakcie spotkania z uczniami nasz gość podzielił się wspomnieniami ze szkolnej ławy. Wspominał nauczycieli, ciekawe wydarzenia, wycieczki, Juwenalia, a także przedstawił podstawowe zadanie Powiatowego Urzędu Pracy jakim jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz przeciwdziałanie bezrobociu. Omówił instrumenty rynku pracy z których mogą skorzystać klienci w tut. Urzędzie (m.in. staże, bony dla osób do 30 roku życia, dotacje na założenie działalności gospodarczej, dofinansowania do wynagrodzeń) oraz usługi rynku pracy tj. pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe i organizacja szkoleń. Ponadto uczniowie otrzymali informację na temat świadczeń jakich udziela Urząd Pracy (m.in. zasiłki i stypendia dla osób bezrobotnych). Omówił również aktualną sytuację na rynku pracy, programy i projekty realizowane przez PUP Olkusz oraz współpracę z innymi instytucjami oraz podmiotami działającymi w obszarze aktywizacji zawodowej.
Spotkanie było bardzo miłe i niezwykle przydatne młodym ludziom.
Dziękujemy pięknie za poświęcony nam czas.