Adrian Spuła

Adrian Spuła jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi (dyplom uzyskał w Pracowni Fotografii Kreacyjnej prof. dr hab. Wojciecha Prażmowskiego). Debiutował w 2000 roku w tygodniku „Przekrój”. Później pracował dla krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej” i dziennika „Rzeczpospolita”. Jego zdjęcia były publikowane także w takich czasopismach jak: „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Przegląd” i „Tygodnik Powszechny”. Jest członkiem Towarzystwa Karpackiego. Od 2007 roku związany z Krakowską Szkołą Filmową. Laureat Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej (2002) i Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA” (2011). Większość zdjęć oraz powiększeń autorstwa pana Adriana krąży po świecie. Część można obecnie oglądać w galerii antykwariatu Abecadło na ul. Dietla w Krakowie.

Adrian Spuła – spotkanie z Absolwentem (XII 2012)