Adrian Spuła – spotkanie z Absolwentem (XII 2012)

W dniu 13 grudnia 2012 roku odwiedził progi swojej szkoły absolwent, wychowanek mgr. Jacka Sypienia – pan Adrian Spuła (matura 1999). W spotkaniu wzięli udział uczniowie interesujący się fotografią, ale też etnografią i tacy, którzy po prostu lubią góry i podróże. Podczas spotkania poruszona została tematyka łemkowska. Przedstawione były slajdy zdjęć wykonanych w ramach projektu „ŁEM – Ukryta Kraina„, które olkuszanie mogli podziwiać podczas wernisażu w BWA, gdzie gościł pan Adrian 19 marca br.

Młodzież wsłuchana w piękną muzykę podziwiała zaprezentowane zdjęcia z krainy, która dla nas jest dość odległa i nieco zapomniana, a przez to mało znana. Autor podczas podróżowania po Beskidzie NiskimBieszczadachPieninach i Beskidzie Sądeckim dotarł do ponad 130 miejscowości, (w tym wielu już dziś nieistniejących), w których do 1947 roku mieszkali Łemkowie. Efektem projektu jest około 700 fotografii, z których 120 znalazło się w wydanym albumie. Dopełnieniem spotkania stała się ekspozycja Cyklu „Kolęda„. Jest to przegotowany przez autora fotoreportaż składający się z 12 zdjęć o franciszkańskim zakonniku odwiedzającym, przed Bożym Narodzeniem, swych żyjących w górach parafian.

Spotkanie zorganizowała mgr Bogusława Wajdzik.