Spotkanie z Dyrektorem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie

23 listopada 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbyło się spotkanie z dr. Rafałem Soleckim Dyrektorem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1b ekonomiczno-prawnej oraz klasy 1a matematyczno-fizycznej z rozszerzonym angielskim.
Pan Rafał Solecki w bardzo interesujący sposób przedstawił przygotowaną na tę okazję prelekcję pt. „Prowadzenie działalności gospodarczej – ekonomia i przedsiębiorczość w pigułce„. Ciekawym elementem zajęć było studium przypadku kilku firm obecnych na rynku z rozróżnianiem firmy od marki, mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa czy różnice w otrzymywaniu pomocy publicznej lub de minimis.

Dziękujemy bardzo za spotkanie, cenne rady i liczymy na kontynuację zajęć rozwijających kreatywność uczniów naszej szkoły.