Wojciech Majewski – spotkanie z Absolwentem (IV 2016)

5 kwietnia 2016 roku gościł w naszej szkole kolejny niezwykły absolwent Pan Wojciech Majewski – jeden z najbardziej znanych i opiniotwórczych dziennikarzy w Polsce, zajmujących się motoryzacją. Maturę Pan Wojciech zdawał w 1973 roku, wychowawcą była – mgr Paulina Pilchowicz.

Wojciech Majewski ukończył prawo oraz dziennikarstwo. Od lat zajmuje się zawodowo motoryzacją, ale interesują go, oprócz samochodów, wyścigów i targów motoryzacyjnych, także podróże i spotkania z ludźmi. Z racji swego zawodu Pan Wojciech podróżuje po całym świecie. Zwiedził tysiące miejsc, skąd przywiózł piękne zdjęcia. Nasz gość przygotował dla uczniów film  oraz zdjęcia ze swych podróży. Opowiedział o swoich pasjach życiowych, zachęcając, tym samym, młodych ludzi do rozwoju własnych umiejętności poznawczych i twórczych, do samokształcenia i realizacji swoich marzeń.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan Wojciech wspominał z sentymentem szkołę i swoich nauczycieli, szczególnie nauczyciela języka polskiego – mgr Franciszka Lisowskiego, który, niewątpliwie, wpłynął na wybór drogi życiowej swego ucznia.

Spotkanie z cyklu „Poznajemy niezwykłych absolwentów“ zorganizowały:
dyrektor – mgr Irena Majda, wicedyrektor – mgr Barbara Tarczyńska i mgr Bogusława Wajdzik

Accessibility Toolbar