Jerzy Skoczylas – spotkanie z Absolwentem (XI 2015)

2 listopada 2015 roku mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole absolwenta I LO, aktora, satyryka, członka Kabaretu „Elita”, redaktora Polskiego Radia we Wrocławiu – Jerzego Skoczylasa.

Pan Jerzy Skoczylas ukończył klasę XI d w 1966 roku. Wychowawcą jego był nauczyciel matematyki – mgr Józef Januszek. Pan Jerzy od czasów studiów mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył studia na Politechnice Wrocławskiej. W trakcie studiów poznał Tadeusza Drozdę i Jana Kaczmarka, wspólnie z którymi w 1969 roku założył „Kabaret Elita” i tak rozpoczął się w jego życiu nowy etap – działalność artystyczna. Szybko pojawiły się wyróżnienia i główne nagrody na Festiwalu FAMA, a odkąd w 1971 roku za piosenkę „A mnie się marzy kurna chata…” kabaret otrzymał nagrodę główną TVP na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, cała Polska poznała naszego satyryka.

Swój nieoficjalny życiorys, Jerzy Skoczylas tak skomentował: „… najważniejsze, by urodzić się w Olkuszu i koniecznie ukończyć tam I LO. A jak się spełnia ten warunek, to reszta już się jakoś ułoży”.

Jerzy Skoczylas wspominał z wielkim sentymentem swoich nauczycieli, okres nauki w naszej szkole, przyjaciół i kolegów. Opowiedział młodzieży także o swej drodze zawodowej i artystycznej, próbach literackich (jest autorem książek: „Elita i Studio 202” oraz „Elita nie tylko kabaret”), pracy w radio oraz kolejnej kadencji radnego miasta Wrocławia.

Jak na satyryka przystało zabawiał uczniów i przybyłych na spotkanie nauczycieli oraz gości, w tym m. in. wychowawcę – prof. Józefa Januszka, swoimi wierszami, skeczami i żartami. Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i miłej atmosferze.

Spotkanie Z Cyklu „Poznajemy wybitnych absolwentów” zorganizowały:
Dyrektor mgr Irena Majda, Wicedyrektor mgr Barbara Tarczyńska, mgr Bogusława Wajdzik.

Accessibility Toolbar