Święto Niepodległości (2015)

Obchody Dnia Niepodległości i Festiwal Pieśni Patriotycznej

6 listopada w naszej szkole odbyła się krótka akademia i towarzyszący jej konkurs pieśni patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.
Szkolne uroczystości przygotowała i poprowadziła klasa IIIa, której wychowawcą jest mgr Renata Dylewska. Uczniowie podkreślili powagę święta, jakim jest Dzień Niepodległości i oddali cześć naszym przodkom poległym w walce o wolność, składając kwiaty i zapalony znicz pod tablicą pamiątkową w holu szkoły.

Krótko po zakończeniu części oficjalnej akademii rozpoczął się konkurs pieśni patriotycznej. Poszczególne klasy odśpiewały kolejne utwory, a jury w składzie: Pani Dyrektor Irena Majda, ks. Krzysztof Bujak, profesor Ryszard Butkiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Prządo i była przewodnicząca szkoły Michalina Rolka oceniło ich występy nagradzając najlepszych dniem niepytania i słodkim upominkiem dla klasy.
W konkursie najlepiej zaprezentowała się klasa Ic, miejsce drugie zdobyła klasa IId, a trzecie klasa IIIc.