Święto Niepodległości w I LO

Tegoroczne obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy uroczystą akademią

w piątek 10 listopada br.

Była to wyrecytowana, wyśpiewana i zagrana lekcja historii Polski, patriotyzmu i polskości. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W hołdzie poległym i zmarłym pracownikom oraz absolwentom delegacja uczniów złożyła kwiaty pod marmurową tablicą pamiątkową. O symbolicznej godzinie – 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

W sobotę, 11 listopada br. delegacja I Liceum Ogólnokształcącego: pani dyrektor Irena Majda wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego i młodzieży oraz pocztem sztandarowym uczestniczyli w powiatowych obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, służb mundurowych, delegacje szkół i instytucji oraz mieszkańcy powiatu złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po części oficjalnej uroczystości, z krótkim patriotycznym programem wystąpił działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zedermanie zespół „Małe Zedermianki”.