Kazimierz Kosiniak-Kamysz – spotkanie z Absolwentem (II 2016)

Nasze Liceum, obchodzące w tym roku szkolnym Jubileusz 100-lecia swojego istnienia, przygotowało szereg różnorodnych uroczystości oraz przedsięwzięć nie zapominając o swoich absolwentach. To oni są dumą dostojnej Jubilatki i powracają do niej z sentymentem i radością. 24 lutego 2016 roku odwiedził nas kolejny niezwykły absolwent prof. dr hab. lek. wet. Kazimierz Kosiniak–Kamysz, który ukończył liceum w 1962 roku.

Kazimierz Kosiniak-Kamysz dał się poznać obecnym uczniom liceum jako człowiek niezwykle otwarty, bezpośredni i życzliwy. W dyskusji z młodzieżą poruszył temat szkolnictwa wyższego i  nowych kierunków. Podzielił się także wrażeniami z  licznych  naukowych podróży zagranicznych. Opowiadał o swoich pasjach i zainteresowaniach. Z wielkim sentymentem wspominał lata nauki w liceum, podkreślając ogromny wpływ szkoły średniej na życie młodego człowieka.

Z niezwykłą wdzięcznością opowiadał zarówno o swym wychowawcy, obecnym na spotkaniu mgr Józefie Januszku, jak i innych uczących go wówczas nauczycielach.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia „Złota Arka” Nauczycieli i Absolwentów I LO w Olkuszu: prezes Stowarzyszenia Barbara Kiszko, wiceprezes Maria Kallista oraz Pani Antonina Januszek, z którą Pan Kazimierz Kosiniak-Kamysz uczęszczał do jednej klasy.

Spotkanie z cyklu „Poznajemy niezwykłych absolwentów” zorganizowały:
dyrektor mgr Irena Majda, wicedyrektor mgr Barbara Tarczyńska, mgr Bogusława Wajdzik.

Accessibility Toolbar