Janusz Jaglarz – spotkanie z Absolwentem (XII 2015)

Dnia 17 grudnia 2015 roku miało miejsce w naszej spotkanie uczniów z dr hab. Januszem Jaglarzem – fizykiem, pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pan Jaglarz specjalizujący się w jednym z działów fizyki, jakim jest optyka, wygłosił wykład nt. „Barwy w przyrodzie i technice”. Zaskoczeniem dla słuchaczy było m.in. to, że Chińczycy uważają się za ludzi białych, a biali to dla nich różowi. Gość podzielił się też wrażeniami z licznych podróży zagranicznych jakie odbył ze studentami i kadrą naukową uczelni w których pracuje. Z sentymentem wspominał lata nauki w liceum – wychowawcę, nauczycieli i kolegów – kilku z nich należy do grona pedagogicznego naszej szkoły. Ważne jest też to, że Pan Jaglarz wyraził gotowość dalszej współpracy ze szkołą poprzez prowadzenie zajęć laboratoryjnych z fizyki.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IaIIaIIbIIc. Organizatorem była Janina Wojas we współpracy z dyrekcją szkoły.