Warsztaty „Enter Your Future” (23-27 I 2012)

Współpracując z międzynarodową organizacją AIESEC, nauczyciele języka angielskiego – mgr Marta Sosińska, mgr Katarzyna Chojowska, mgr Dorota Krzyżkowska oraz mgr Ryszard Butkiewicz – zorganizowali zajęcia ze studentami z zagranicy w ramach projektu „Enter your future„.

Od 23 do 27 stycznia 2012 roku trójka studentów: Victor Yim z Nowej Zelandii, Tansy Huang z Chin oraz Khiriyah Nasution z Indonezji spędziła tydzień w Olkuszu i prowadziła zajęcia z uczniami. Każda z klas wzięła udział w 1,5 godzinnych wykładach przygotowanych przez tę 3-osobową grupę. Wolontariusze przedstawili siebie, swój kraj, kulturę i obyczaje.

Korzyści z zaangażowania się w ten projekt są oczywiste. Szkoła miała możliwości urozmaicenia zajęć – zwiększając motywację uczniów do nauki języka angielskiego. Uczniom pomogło to w przełamaniu barier językowych, zwiększeniu znajomości języka angielskiego i poznaniu kultury, religii i zwyczajów egzotycznych dla nas krajów, nie przekraczając granic Polski.