Struktura demograficzna oraz migracja

W dniu 16 lutego 2017 roku w ramach patronatu Uniwersytetu Śląskiego nad Naszym Liceum, uczniowie klas 2B i 3B z rozszerzoną geografią uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z geografii na Wydziale Nauk o Ziemi.

Pierwszą część zajęć prowadził dr. Sławomir Pytel. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia z zakresu struktury demograficznej ludności. W tej części uczniowie mogli dowiedzieć się m.in jak zmieni się liczba ludności na przestrzeni lat w różnych rejonach świata i kraju, co przyczyniło się do eksplozji demograficznej, o rozmieszczeniu liczby ludności na świecie oraz wiele innych ciekawych informacji dotyczących demografii ludności. Drugą część wykładów poprowadził dr. Sławomir Sitek. Tematyka tej części wykładów dotyczyła współczesnych migracji ludności. W tej części zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jakie są przyczyny i skutki migracji, poznać dokładne pojęcie migracji, mogli również zobaczyć jak przedstawia się migracja ludności w poszczególnych krajach świata.

Zajęcia dotyczyły treści zakresu rozszerzonego podstawy programowej geografii i stanowiły dla uczniów cenną powtórkę oraz uzupełnienie materiału nauczania.
Zajęcia edukacyjne na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży Naszej szkoły, która już planuje kolejne spotkania z „geografią”.

Accessibility Toolbar