Warsztaty geograficzne – WNoZ UŚ

W dniu 19 lutego 2020 roku w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Śląskim uczniowie klas 1Bp i 2B– z rozszerzoną geografią uczestniczyli w warsztatach geograficznych na Wydziale Nauk Przyrodniczych. Zajęcia edukacyjne dotyczyły tematyki prognoz pogody oraz GIS-u, czyli map w komputerze. Warsztaty prowadzone były przez doświadczonych wykładowców oraz pracowników Muzeum Nauk o Ziemi. Młodzież samodzielnie tworzyła mapy synoptyczne, mapy turystyczno-krajobrazowe oraz analizowała pomiary uzyskane z ogródka meteorologicznego i danych satelitarnych. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawy z zakresu dziejów życia Ziemi oraz dynamiki skorupy ziemskiej. Geografowie I LO już planują kolejne zajęcia!