Nowoczesna edukacja geograficzna – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Nowoczesna edukacja geograficzna

21 kwietnia uczniowie klas 2Bp i 2Bg realizujący geografię w zakresie rozszerzonym brali udział w zajęciach on-line prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Szkolenie dotyczyło zagrożeń środowiskowych współczesnego świata. Zajęcia obejmowały prezentację nowoczesnych metod badań zanieczyszczeń powietrza, gleb oraz zagrożeń powodziowych. Uczestnicy zajęć mieli okazję obserwować czym zajmuje się współczesna geografia.