Dni Książki (2017)

Spotkanie z młodzieżą
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu,
czyli przygody bibliotekarza na abisyńskiej wyżynie w Etiopii.

19 maja 2017r. odbyło się spotkanie z Panem Karolem Baranowskim – Kierownikiem Wypożyczalni Zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.
W ramach projektu pomocy rozwojowej dla Etiopii uczestniczył w październiku i listopadzie 2016 roku w wolontariacie na terenie Etiopii. Wolontariat był organizowany przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Pan Karol w niezwykle ciekawy sposób przybliżył młodzieży nieznane, egzotyczne  zakątki świata. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli prezentację filmów oraz zdjęć z afrykańskich wiosek, dokąd udał się Pan Karol z misją założenia bibliotek. Młodzież miała okazję zobaczyć jak wyglądają szkoły i nauka w Etiopii, szczególnie w biedniejszych rejonach, w małych wioskach.

W bieżącym roku szkolnym spotkaniem z Panem Karolem Baranowskim rozpoczęliśmy obchody Dni Książki. Jak co roku, taka inicjatywa ma, przede wszystkim, zachęcić uczniów do bliższego kontaktu z literaturą. Organizujemy spotkania literackie, wystawy, konkursy i ogólnoszkolne czytanie.

Accessibility Toolbar