Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz (2017)

Tradycją stało się już, że ostatnia w roku kalendarzowym sesja Rady Miejskiej w Olkuszu przyjmuje charakter bardzo uroczysty. 19 grudnia 2017r. uczniowie i absolwenci olkuskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów otrzymali Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie i absolwenci naszego Liceum.

Za osiągnięcia w nauce stypendium otrzymali:

• Mateusz Frejlich – laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej, laureat III stopnia X Ogólnopolskiej  Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”,  finalista Olimpiady Statystycznej;
  • Małgorzata Kucia – laureatka LXIII Olimpiady Chemicznej ;
  • Jakub Waszkiewicz – laureat XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymał Kamil Wichary.
Jego najwyższe osiągnięcia to:

• Srebrny Medal w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych  w Jeleniej Górze (kategoria U18).
  • Złoty Medal w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych na 3 000m w Tarnowie (kategoria U18) organizowanych przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.
  • Srebrny Medal na dystansie 400 m w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów Młodszych i Juniorów w Lekkiej Atletyce Kraków (kategoria: U18) organizowanych prze Małopolski Związek Lekkiej Atletyki.
  • II Miejsce w Szkolnej Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej w Kategorii chłopców: 1500m (Małopolska Licealiada Młodzieży) organizowanej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.
  • Złoty Medal w Festiwalu Biegów Przełajowych Tarnów 01.04.2017r.
  • Złoty Medal w Festiwalu Biegów Przełajowych Grupa Azoty Tarnów 18.03.2017r.
  • Złoty Medal w GRAND PRIX Krakowa w Biegach Przełajowych Kraków 04.03.2017r.

Stypendium jest przyznawane uczniom zamieszkałym w gminie Olkusz raz na dwa lata. Kandydatów do Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz zgłosiła dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej.

Gratulujemy wszystkim oraz życzymy dalszych sukcesów!