Europejski Dzień Języków (IX 2018)

26 września 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
W tym roku motywem przewodnim było hasło: „WIELE JĘZYKÓW – JEDEN KRAJ.

To święto ma na celu podkreślenie jak ważne jest uczenie się języka ojczystego i języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

21 września przedstawiciele klas pierwszych i drugich pisali quiz z wiedzy o językach i krajach, których języków uczą się w naszej szkole. Wyniki konkursu ogłoszono w Dniu Języków Europejskich.

W klasach pierwszych najlepiej napisali:

• I miejsceKarolina Ćwik (kl Ie)
  • II miejsce – Jakub Salwiński (kl Ic)
  • III miejsce – Wiktor Basiński (kl Ia)

W klasach drugich:

• I miejsceBartłomiej Chwast (kl IIa)
  • II miejsce – Wojciech Banyś (kl IIc)
  • III miejsce – Dominik Matysek (kl IIa)

Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody.

Mgr Bogusława Wajdzik i mgr Katarzyna Chojowska przygotowały na przewiązce wystawę informującą o tym ważnym wydarzeniu i plakaty zachęcające do nauki języków.

Uczniowie klas drugich, pod opieką mgr Moniki Nowak i mgr Katarzyny Chojowskiej, wzięli udział w obchodach Europejskich Dni Języków na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie uczestniczyli w warsztatach, wykładach i zajęciach pokazowych w języku angielskim, przygotowanych przez wykładowców i studentów UŚ.