Europejski Dzień Języków Obcych w SPNJO UŚ (IX 2017)

W dniu 26 września 2017 roku grupa uczniów z klas IaIIaIIbIId uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowanego przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nasi uczniowie mogli zapoznać się z tradycją tego święta, wysłuchać wykładu „Język w kontekście współczesnej kultury audiowizualnej” oraz wziąć udział w wybranych warsztatach  z języka angielskiego. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z angielskimi ogrodami, uczyć się sztuki negocjacji w sytuacjach nieformalnych i w biznesie lub porozmawiać o slangu i kolokwializmach w piosenkach. Wykłady i warsztaty prowadzone były w języku angielskim. Zorganizowano również konkursy sprawdzające nabytą wiedzę, w których uczestnicy mogli wygrać cenne nagrody.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele języka angielskiego.