„Warto uczyć się języków obcych!”

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

W naszej szkole, pamiętając o tym wydarzeniu, promowaliśmy wśród uczniów naukę języków obcych i języka ojczystego.

Na korytarzach, na drzwiach pracowni językowych, pojawiły się plakaty informujące o święcie. Zorganizowano także wystawę tematyczną, która przedstawiała ciekawostki językowe. Pojawiły się tam między innymi:  palindromy, idiomy, „łamańce językowe”, najdłuższe słowa, wyrazy często mylone, trudne do wymówienia w języku polskim i językach obcych oraz zapożyczenia.

W ramach obchodów i dzięki współpracy z Uniwersytetem Śląskim każdego roku nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, wykładach i zajęciach pokazowych na uczelni, przygotowanych przez wykładowców i studentów UŚ. Tegoroczna impreza, ze względu na pandemię, miała charakter zdalny (przez platformę komunikacyjną ZOOM).

Na przerwach mieliśmy okazję, poprzez radiowęzeł, posłuchać piosenek w różnych językach.

Tegoroczne nasze przesłanie do uczniów:

„Warto uczyć się języków obcych – to klucz do wzajemnego zrozumienia pomiędzy kulturami i czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego Europy”.