Współpraca I LO z Urzędem Skarbowym w Olkuszu (I 2019)

3 i 4 stycznia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbyły się warsztaty praktyczne pod hasłem „e-podatki czyli rozliczamy deklarację PIT 37” z pracownikami Urzędu Skarbowego w Olkuszu.

To już szósty raz zorganizowano warsztaty dla uczniów w celu rozwijania umiejętności ekonomicznych a przede wszystkim praktycznych. Zajęcia w sali informatycznej dla uczniów wszystkich klas pierwszych przeprowadzili profesjonalnie : Pani Edyta Mrówka oraz Pan Artur Tracz – warsztaty czwartkowe oraz warsztaty piątkowe Pani Izabela Rudzka oraz Pani Justyna Świergoła, pracownicy działu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Olkuszu.

Kształtowanie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości to mocna strona I LO w Olkuszu. Dzięki współpracy z instytucjami lokalnymi takimi jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Sąd Rejonowy w Olkuszu uczniowie mogą nabywać kluczowych kompetencji wymaganych na rynku pracy.