Lekcja samorządowa w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie (XII 2017)

7 grudnia 2017 roku klasa 1b pod opieką wychowawczyni Angeliki Kubańskiej oraz nauczycielki języka angielskiego – Moniki Świdy uczestniczyła w „Lekcji Samorządowej” zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Podczas zajęć, które prowadziła Pani Agata Suszczyńska – zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania samorządu regionalnego oraz walorami Województwa Małopolskiego. Lekcja odbyła się w sali sesyjnej Sejmiku Województwa i w czasie jej trwania młodzież naszej szkoły miała okazję doświadczyć procedury podejmowania uchwały w postaci przeprowadzonego pokazowego głosowania.

Na zakończenie zajęć na młodzież czekała miła niespodzianka -„Smaki Małopolski” czyli degustacja tradycyjnych produktów regionalnych – oscypki, obwarzanki, ciasta i wiele innych.