Juwenalia (XII 2017)

Jak nakazuje tradycja, również w tym roku KAZIK obchodził swoje doroczne święto – JUWENALIA.

Organizatorem uroczystości w dniu 6 grudnia 2017 roku była klasa 2C. Uczniowie wykazali się niezwykłym pomysłem, stawiając przed społecznością szkolną zadanie rozbawienia naszego Patrona – Króla Kazimierza Wielkiego. Każda klasa miała przygotować i zaprezentować humorystyczną scenkę, która rozwiałaby smutne myśli i rozterki władcy. W atmosferę minionych czasów wprowadziły nas piękne dekoracje, muzyka z epoki oraz krótki program artystyczny przygotowany przez organizatorów.

Wielkie emocje towarzyszyły wszystkim podczas części konkursowej. Każda klasa stanęła na wysokości zadania, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Prezentowane scenki budziły entuzjazm i salwy śmiechu. Jury miało  pełne ręce roboty – „Komu przyznać zwycięstwo?!”. Najbardziej pomysłowe i śmieszne okazały się przedstawienia klasy 1E2Aoraz 2D. Przewodniczący klas odebrali drobne nagrody w postaci dyplomów z „dniem niepytania”. Wyróżniony został również Paweł Kalarus, który wykazał się świetnym talentem aktorskim, genialnie naśladując Roberta Makłowicza.

Pomiędzy poszczególnymi występami odbyły się różnorakie konkursy m.in. rozpoznania tańców, odgadnięcia potrawy oraz wygibasów z balonem.
Liceum, które na ten grudniowy dzień przeobraziło się w królewski dwór Kazimierza Wielkiego, przeżyło radosne i ekscytujące święto.

Na takie emocje przyjdzie nam czekać do następnego roku.

Accessibility Toolbar