Juwenalia (XI 2016) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Juwenalia (XI 2016)

W tym roku 18 listopada obchodziliśmy coroczne Juwenalia – czyli Święto Patrona Szkoły. Tegoroczny temat brzmiał: „Od Brzechwy do Wajdy – czyli ekranizacje książek”.
Każda klasa: pierwsza, druga oraz jedna trzecia przygotowała skecz nawiązujący do znanych postaci z książek. Kreatywność i poczucie humoru naszych uczniów nie zna granic, więc i zabawa była wyśmienita. Tegoroczni organizatorzy, czyli klasa 2e przygotowała również konkursy i zabawy związane z książką i filmem.

Jury w składzie pani dyrektor Irena Majda, pani wicedyrektor Barbara Tarczyńska, pani Monika Świda, pan Tadeusz Wajdzik oraz nasz patron Kazimierz Wielki, wyróżnili cztery klasy wręczając im dni niepytania. Wśród nich znalazły się klasy: 2e2a1d i 3d. Widzimy się za rok!