Juwenalia (XII 2013)

Kazik Factor

Jak co roku na przełomie listopada i grudnia (6 grudnia 2013), w naszej szkole władzę przejęła młodzież i rozpoczęły się JUWENALIA, czyli Święto Patrona Szkoły – Króla Kazimierza Wielkiego. To jedna z najsympatyczniejszych tradycji Naszego Liceum. W tym roku postanowiliśmy wpisać się w ogólnopolski trend poszukiwania wszelkich zdolności i zatytuować program KAZIK FACTOR, licząc na masowe objawienie się talentów naszych uczniów. I udało się!

Jako pierwszy zaprezentował się szkolny zespół cheerleaderek, następnie organizatorzy (klasa 2c) przedstawili skecz ilustrujący umiejętności przydatne w porozumiewaniu się przez telefon z różnymi instytucjami.

W jury zasiedli: pani dyrektor Irena Majda, pani Anna Miszczyk, Amadeusz Kierepka i Ryszard Makuch. Oceniano jakość występów artystycznych i zaangażowanie klas. I tak dotarliśmy do prezentacji konkursowych. Niespodziewanym akcentem okazał się występ nauczycieli ubranych w profesjonalne śląskie stroje, którzy odtańczyli taniec ludowy otrzymując owację na stojąco.

Prezentacje klas były bardzo różnorodne. Przeważały występy wokalne – solowe, zespołowe, solistów z towarzyszeniem chóru, z towarzyszeniem grup tanecznych lub baletowych.  Pojawiły się także scenki kabaretowe ilustrujące  szkolną rzeczywistość I LO z przymrużeniem oka. Występy klas przerwane zostały konkursami, można było popisać się kunsztem sztuki parakulinarnej (ubijając pianę z białek), czy zmysłem obserwacji (odgadując pierwowzory odgrywanych nauczycieli). Wszyscy bawili się znakomicie. Okazało się, że nasza młodzież jest wyjątowo utalentowana, co zresztą nikogo nie zdziwiło. Prezentacje były pomysłowe, barwne, dowcipne i rzetelnie przygotowane, często poprzedzone próbami, które również dostarczały wielu emocji i radości.

W końcu jury podjęło decyzję i pani dyrektor Irena Majda ogłosila zwycięzców,  wręczając im upragnione przez wszystkich DNI NIEPYTANIA.
Następne JUWENALIA już za rok…

Accessibility Toolbar