Światowy Dzień Rzucania Palenia (2016) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Światowy Dzień Rzucania Palenia (2016)

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 17 listopada 2016 roku, klasa 1e (wych. G. Sowula) pod opieką pedagoga szkolnego Beaty Szymczyk-Bąchór zorganizowała akcję profilaktyczną pod tytułem „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami”. Akcja miała na celu zwrócić uwagę uczniów na problem nałogu palenia wśród nieletnich. W Polsce jest około 180 tysięcy palących niepełnoletnich. Każdego dnia po papierosy sięga kolejne 500 os. w ten sposób sami niepełnoletni wypalają od 3 do 4 miliarda papierosów rocznie. Często nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

Wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji „Jabłko zamiast papierosa”, której współorganizatorami byli Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Olkuszu oraz firma CREATON Polska w Olkuszu. Ufundowano 1 tonę jabłek dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w celu promowania zdrowego stylu życia oraz motywowania wszystkich osób palących do zaprzestania palenia w towarzystwie osób niepalących i/lub rozstania się z nałogiem.