Światowy Dzień Rzucania Palenia (2021)

Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest na całym świecie w każdy III czwartek listopada.

Z tej okazji 18 listopada 2021r. w naszym powiecie, dziesiąty raz był organizowany EVENT „Jabłko zamiast papierosa!”- Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami! W myśl tego hasła, młodzież I LO podczas prelekcji przez radiowęzeł, zachęcała osoby palące do porzucenia nałogu. Śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane. Głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.

Starosta Olkuski i Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu ufundowali tonę jabłek dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież naszej szkoły z wielką ochotą zaangażowała się w promocję zdrowego stylu życia, wolnego od tytoniu.

Nad przebiegiem akcji czuwała klasa 1a z wychowawcą Panią Martą Macek i  pedagogiem szkolnym Panią Beatą Szymczyk-Bąchór.