Światowy Dzień Rzucania Palenia (2018)

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.
Z tej okazji w naszym powiecie zorganizowano już ósmy event „Jabłko zamiast papierosa”. Do tej akcji ochoczo włączyła się nasza szkoła. W dniu 15 listopada 2018 roku uczniowie z klasy 1a wraz z wychowawcą Damianem Banysiem i pedagogiem szkolnym Beatą Szymczyk-Bąchór częstowali jabłkami, zachęcając osoby palące do porzucenia nałogu. Przygotowali również prelekcję oraz gazetkę na temat szkodliwości palenia.