Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych (IX 2022)

Z okazji Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych od 12 do 19 września 2022r. w naszej szkole przygotowano krótką prelekcję przez radiowęzeł oraz wystawkę.

Przypomniano uczniom, że choroby zakaźne są powszechnie nazywane infekcyjnymi. Bardzo szybko się szerzą. W Polsce najczęściej występują: grypa, ospa wietrzna, szkarlatyna (płonica), odra, gruźlica, salmonellozy oraz Covid 19. Zaapelowano do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby w razie złego samopoczucia pozostali w domu. Przypomniano również, że należy unikać skupisk ludzkich, a kiedy kichamy czy kaszlemy należy zasłaniać usta i nos. W ten sposób ograniczymy rozprzestrzenianie się choroby. Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z przygotowanych ulotek informacyjnych i przekazania powyższych informacji swoim rodzinom.

Pamiętajmy, że wielu chorób zakaźnych można uniknąć poprzez szczepienia ochronne. Dbajmy o siebie i o innych.