Światowy Dzień Rzucania Palenia (2020)

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który zawsze przypada na trzeci czwartek listopada, nasza szkoła każdego roku brała udział w EVENCIE  „Jabłko zamiast papierosa”.

Dzięki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Starostwu Powiatowemu w Olkuszu młodzież szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu olkuskiego otrzymywała jabłka w celu promocji zdrowego stylu życia wolnego od nałogów.

Niestety w związku z sytuacją pandemiczną wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2, w tym roku nie będzie takiej możliwości.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do dbania o swoje zdrowie. Pamiętaj!  PALENIE SZKODZI ZDROWIU, powoduje różne przewlekłe choroby, jest przyczyną nowotworów, udarów i ataków serca. NIE PAL! Jeżeli to robisz – WYBIERZ JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA!

Kolaż „Jabłko zamiast papierosa!” przygotowała klasa 1a pod opieka wychowawcy Pani Marii Piasny i pedagoga szkolnego Pani Beata Szymczyk-Bąchór.