Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 11 grudnia 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbyły się eliminacje szkolne XXXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. W etapie szkolnym wzięło udział 17 uczniów I LO. Uczniowie napisali wypracowanie dotyczące polityki rządu i banku centralnego w okresie kryzysu wywołanego pandemią, rozwiązali zadanie ekonomiczne oraz rozwiązali zadania testowe z wiedzy ogólnej i tematu przewodniego. Oczekujemy na wyniki i sukcesy naszych uczniów  oraz życzymy osiągnięć w zmaganiach olimpijskich.

Organizacją olimpiady zajmowali się mgr Grzegorz Kaszewski i mgr Bogusława Wajdzik.