Zajęcia laboratoryjne na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

W sobotę 23 kwietnia uczniowie z klas 1d, 3cP i 3dP uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Zajęcia składały się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy dotyczył technologii kosmetyków. Nasi uczniowie nie tylko wykonali własnoręcznie oryginalne kremy do pielęgnacji ciała, ale również zabrali je ze sobą do domu! Drugi blok dotyczył chemii analitycznej. Uczniowie zapoznali się z założeniami miareczkowania, jednej z podstawowych technik analitycznych oraz własnoręcznie wykonali analizę ilościową. Podczas zajęć z inżynierii chemicznej nasi uczniowie zapoznali się z założeniami inżynierii chemicznej, czyli jak przenieść eksperyment laboratoryjny do procesu technologicznego. Dla wszystkich to była z pewnością pełna nowych doświadczeń i inspiracji chemicznych sobota.