Dzień otwarty WSTI

W piątek 22 kwietnia klasa IE wraz z opiekunami brała udział w Dniu Otwartym Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, w ramach których zorganizowane zostały warsztaty z zakresu programowania oraz grafiki komputerowej. Pierwsze zajęcia, koncentrujące się na programowaniu w języku Phyton, pozwoliły przypomnieć i uporządkować wiele pojęć i elementów strukturalnych tego języka niezbędnych w pracy każdego programisty. Uczennice i uczniowie pracowali indywidualnie lub zespołowo, tworząc programy zgodnie z pomysłami zaproponowanymi przez prowadzącego warsztaty wykładowcę uczelni. 

W czasie całego naszego wyjazdu panowała naprawdę wspaniała atmosfera – podsumowuje ten dzień nasz kolega Paweł – Podróż minęła nam sprawnie i wygodnie. Wykłady były naprawdę ciekawe, a wykładowca w łatwo przyswajalny sposób poprowadził zajęcia. Nauczyłem się paru nowych rzeczy dotyczących programowania w Pythonie oraz utrwaliłem wiedzę zdobytą na kółku informatycznym w szkole. Po wykładach zwiedziliśmy Galerię Katowicką i było to równie pozytywne doświadczenie.

Podobną opinię wyraził inny nasz kolega Patryk, którego zdaniem wykładowca prowadził zajęcia ciekawie i z zaangażowaniem. Wiele osób mogło poznać nowe, nieznane wcześniej techniki programowania. W czasie wolnym dla osób zainteresowanych programowaniem, druga część grupy uczestniczyła w zajęciach graficznych. 

Było genialnie – mówi Szymon – byliśmy w pracowni grafiki komputerowej, gdzie przy każdym stanowisku był tablet graficzny. Jestem pod wrażeniem rozmaitości programów wykorzystywanych na tej specjalizacji. Na początku poznaliśmy podstawy rysunku cyfrowego, a później za zadanie mieliśmy narysować siebie jako postać z gry albo z bajki. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak wygląda rekrutacja na grafikę komputerową, w czasie której należy zaprezentować portfolio z własnymi pracami graficznymi.

Pozytywne wrażenia z zajęć wyniosła też Kinga:  Było bardzo fajnie i ciekawie, prowadząca zajęcia wykładowczyni opowiedziała nam jak wygląda praca w programach komputerowych z wykorzystaniem tabletów graficznych. Mieliśmy czas na wykonanie własnych projektów. W razie potrzeby mogliśmy liczyć na profesjonalną pomoc oraz wyjaśnienia co możemy poprawić lub zrobić lepiej. Otrzymaliśmy wiele przydatnych informacji dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z grafiką cyfrową.

Jako cała klasa IE stwierdziliśmy, że wycieczka była niezwykle udana. Mogliśmy się zintegrować i czegoś nowego nauczyć. Oba wykłady były bardzo ciekawe, a możliwość pracowania podczas nich sprawiła, że udoskonalaliśmy swoje umiejętności. Czas wolny przysporzył nam również wiele radości. Wyjazd ten z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci.

Karolina Stachurska
Klasa IE

Accessibility Toolbar